KONST / Litografier / Färglitografi 13658434
*
nr 1365 8434
Brita Streijffert
(1917-2006), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 99/100, äpplen, bladets mått: 52x63cm
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2020
kl 19:06:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/12 20:53:19
1
300 kr
3/12 21:08:28
2
400 kr
6/12 21:31:44
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Brita Streijffert
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.
Läs mer om Brita Streijffert
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brita streijffert färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige äpplen
-
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
20 maj kl 19:46
-
7064 Färglitografi
Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. Röde orm. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
20 maj kl 20:56
-
7293 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
20 maj kl 18:42
-
7229 Färglitografi
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Sommarskärgård..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
20 maj kl 19:29
-
7220 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Kust. Signer..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
20 maj kl 19:14
-
6070 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
20 maj kl 18:17
*
Brita Streijffert
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.
Läs mer om Brita Streijffert
nr 1365 8434
Brita Streijffert
(1917-2006), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 99/100, äpplen, bladets mått: 52x63cm
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/12 20:53:19 | 1 | 300 kr |
3/12 21:08:28 | 2 | 400 kr |
6/12 21:31:44 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Brita Streijffert
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.Läs mer om Brita Streijffert
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brita streijffert färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige äpplen
-
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
20 maj kl 19:46 -
7064 Färglitografi
Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. Röde orm. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
20 maj kl 20:56 -
7293 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
20 maj kl 18:42
-
7229 Färglitografi
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Sommarskärgård..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
20 maj kl 19:29 -
7220 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Kust. Signer..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
20 maj kl 19:14 -
6070 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
20 maj kl 18:17